Kurs angielskiego z elektronicznymi fiszkami :-)

Całe życie uczyłam się języków używając zeszytu i długopisu oraz słownika (wymowa!). Byłam bardzo pilna, miałam zeszyt, w którym pisałam trzema kolorami (czasowniki były na zielono), cięłam też papier na małe karteczki, po jednej wpisywałam słówka po polsku, po drugiej po angielsku (no i przej jakiś czas po rosyjsku i francusku :-)). W pewnym momencie odkryłam świat komputerów 😉 i zamarzyłam o elektronicznej wersji moich małych karteczek. A potem zapomniałam, zaczęłam uczyć, moje metody się zmieniały. I wciąż się zmieniają, wpadam na nowe pomysły, natykam się na pomysły innych. I znalazłam Fiszkotekę, elektroniczną inteligentną mówiącą wersję słowniczków, które polecam sporządzać wszystkim uczącym się w Bukademii angielskiego.
W Fiszkotece karteczki są elektroniczne, czyli zamiast pisać na papierze i wycinać, słowa czy frazy w obu wersjach językowych wpisuje się w odpowiednie miejsce w systemie. Sama elektronizacja fiszek to nie był jednak wystarczający powód, aby zainstalować Fiszkotekę w Bukademii. Co mnie zachęciło? Że fiszki mówią! I że cały system oparty jest na specjlanym algorytmie, który wypracowano w ramach badania pamięci i zapamiętywania. Czyli, że nawet nie trzeba pamiętać co, ile razy i kiedy powtórzyć. System przypomni 😉 W Fiszkotece, dla uczniów Bukademii dostępne są wszelakie gotowe kursy językowe (nie tylko kursy angielskiego, ale także innych języków). Ja jednak stawiam na traktowanie tego narzędzia jako osobistego lub kursowego słowniczka i tworzenie własnych zestawów fiszek. Opis działania fiszkoteki znajdziecie na fiszkotekowej stronie, w wiekszości w formie króciutkich filmów.
Można się uczyć na komputerze lub na telefonie. Co ciekawe, twórcy nie zapomnieli o tradycjnalistach 🙂 Fiszki można wydrukować jako listę lub ... karteczki! Można też je ściagnąć w formie mp3 i tyllko słuchać.

Oczywiście dla uczniów Bukademii Fiszkoteka i jej wszystkie funkcje są bezpłatne. 🙂

Sprawdź

Posted in Uncategorized and tagged , , .