Angielski w działaniu

Podczas takiego kursy nauka nie ogranicza się do siedzenia przy stole (lub na podłodze). Część zadań - czasem większa, czasem mniejsza - to zadania, które wiążą się z przynajmniej jedną z poniższych rzeczy:

  • przemieszczaniem się po pomieszczeniu, szkole, budynku, a nawet po całej Piotrkowskiej
  • wykonywaniem czynności pozajęzykowych, które stają się pretekstem to poznawania i trenowania fraz, które w zwyczajnych warunkach szkolno -ławkowych mogłyby się nie pojawić, a tak wzbogacają słownik ucznia oraz narzędziownik lektora. Najprostszym przykładem jest przygotowywanie herbaty dla grupy lub lektora - po angielsku
  • tworzenie materiałów edukacyjnych przez samych uczniów: na zajęciach (kredki i nożyczki idą w ruch, a za tym podążają praktyczne frazy), w domu, zgodnie z pasjami i możliwościami (może być to wyszukanie zdjęć, tekstu, filmu lub napisanie quizu lub sceny dla reszty grupy)
  • odgrywaniem scen, zazwyczaj poza krzesłem i stołem
  • wykonywanie ćwiczeń z arsenału teatralnego, teatru improwizowanego oraz dramy

Wszystkie z powyższych aktywności stosujemy z wyczuciem, ostrożnie wprowadzając zwłaszcza te, które wymagają większej śmiałości, jak na przykład odgrywanie scen. Nie rezygnujemy jednak całkowicie z żadnej z powyższych na dłużej, gdyż uważamy, że aby nauczyć się komunikatywnie języka, konieczne jest poznawanie go w sytuacjach, po pierwsze, jak najbardziej zbliżonych do naturalnych (jakimi nie są krzesła i ławki), a po drugie, w warunkach lekkiego stresu. A ze stresem przyjdzie się zmierzyć wielu adeptom języka angielskiego, kiedy pojadą na wakacje, będą odbierać telefony w pracy od angielskojęzycznych klientów lub pokazywać Łódź niemówiącemu po polsku nowemu współpracownikowi. Dlatego właśnie będziemy zachęcać do próbowania czegoś nowego, mierzenia się ze swoimi własnymi przekonaniami typu "to nie dla mnie" poprzez eksperymentowanie i delikatne przekraczanie wyobrażonych granic własnych możliwości. I to wszystko w przyjaznych i kontrolowanych warunkach.

Zapisz się

Najkorzystniejsze dla:

  • osób na poziomie od super-początkującego do średnio-zaawansowanego
  • zniechęconych lub znudzonych klasycznymi zajęciami z podręcznikiem
  • dla tych wszystkich, którzy borykają się z niezwykle powszechną w Polsce dolegliwością, jaką jest tak zwana bariera językowa (którą, wbrew pozorom, dotknięte są nie tylko osoby nieśmiałe...)
  • poszukujących rozwijających zajęć

Ile to kosztuje?

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem tutaj.

Cena obejmuje materiały dydaktyczne oraz dostęp do portalu FISZKOTEKA.PL - narzędzie pomocne w nauce w domu:-).

Kliknij, aby zalogować się w naszej Fiszkotece

Zapisz się

Zobacz inne kursy

KONWERSACJE

 

KONWERSACJE DLA MŁODZIEŻY